ilam

وب سایت معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان ایلام راه اندازی شد

حشمت اله عسگری روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل استان ایلام افزود: این وب سایت به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی به منظور تسهیل سرمایه گذاری در این استان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: با توجه به تعدد حضور سرمایه گذاران در استان، برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و آماده سازی استان برای استقبال از سرمایه گذاران، ضرورت راه اندازی این وب سایت احساس می شد.
معاون اقتصادی استاندار ایلام گفت: این وب سایت شامل سیمای کلی استان ایلام، معرفی پتانسیل ها و ظرفیت ها به تفکیک هر شهرستان و بخش، فهرست حوزه ها و لیست طرح های قابل سرمایه گذاری در بخش های صنایع گازی، معدن، کشاورزی، صنعت، گردشگری و انرژی، معرفی طرح های فعال و در دست اجرا، زمینه های صادراتی و مشوق های سرمایه گذاری است.
عسگری افزود: در این وب سایت امکان ارتباط آنلاین سرمایه گذاران با کارشناسان مربوطه در بخش های مختلف ایجاد شده است و تمامی درخواست ها به اسم سرمایه گذار قابلیت پیگیری دارد.
وی ادامه داد: همچنین از تمامی درخواست ها گزارش گیری شده و امکان اجرای سناریوهای مختلف بر روی درخواست تا به نتیجه رسیدن کامل و تعیین تکلیف نهایی وجود دارد.
معاون اقتصادی استاندار ایلام گفت: در این وب سایت با استفاده از نرم افزار گوگل مپ قابلیت جستجو و موقعیت یابی مکانی طرح های فعال استان برای سرمایه گذاران فراهم است.
عسگری افزود: پیش از این 60 طرح در فهرست عناوین طرح های پیشنهادی سرمایه گذاری در استان ایلام آورده شده بود که در بازنگری انجام شده در این وب سایت به 50 طرح کاهش یافته و قرار است 20 طرح جدید نیز به این فهرست اضافه شود.
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی می توانند فهرست طرح های پیشنهادی خود را برای تهیه طرح توجیهی و افزودن در لیست طرح های پیشنهادی به سرمایه گذاران، ارائه دهند.
معاون اقتصادی استاندار ایلام گفت: طراحی این وب سایت امکان بسیار مناسبی برای ارتباط موثر با سرمایه گذاران است و هر از نقطه از جهان امکان مراجعه به آن وجود دارد.
عسگری افزود: سرمایه گذاران می توانند با استفاده از وب سایت و دسترسی به جزییات طرح ها با اطلاع کافی در زمینه سرمایه گذاری در بخش های مورد نظر خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: ارائه اطلاعات بروز، دقیق و سریع نیازمند همکاری تمامی دستگاه های اجرایی است و باید تمامی مدیران در زمینه بارگزاری اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاران اقدام کنند.
وی اظهار کرد: هم اکنون این وب سایت به آدرس www..investmentilam.ir در دسترس است و تمامی علاقمندان به سرمایه گذاری در استان ایلام می توانند به آن مراجعه کنند.

پاسخ دهید